Florysta - Akademia Zawodowa

Przejdź do treści

Menu główne:

Florysta

Szkolenia

Układanie bukietów czy wykonywanie różnego rodzaju dekoracji okolicznościowych może być zarówno zajmującym hobby, jak i sposobem na życie zawodowe....Adresaci szkolenia:
Zapraszamy wszystkich chętnych pasjonujących się tworzeniem kompozycji kwiatowych oraz dekorowaniem wnętrz, posiadających zmysł estetyczny oraz zdolności manualne do wzięcia udziału w kursie florystycznym organizowanym przez Centrum Kształcenia Kadr Omega.
Kurs skierowany jest do osób, które chcą poznać zawód florysty od podstaw, jak również do tych, którym zależy na podniesieniu kwalifikacji zawodowych oraz do tych, którzy planują uruchomić własną działalność gospodarczą związaną z florystyką, aranżacją wnętrz czy rękodziełem artystycznym.

Cele szkolenia:
Nasze szkolenie pozwala poznać rodzaje materiałów stosowanych we florystycejak również zasady komponowania bukietów na różne okazje: np. śluby, pogrzeby, święta oraz możliwości dekorowania wnętrz przy użyciu gotowych aranżacji florystycznych. Ponadto dostarcza praktycznej wiedzy na temat gatunków roślin ozdobnych i specyfiki ich uprawy oraz omawia trendy i zasady, jakie panują w bukieciarstwie.

Sposób realizacji oraz program szkolenia:
Program szkolenia jest dostosowany do standardów kwalifikacji zawodowych w zakresie florystyki. Kurs realizowany jest w postaci wykładów, warsztatów oraz ćwiczeń praktycznych.
Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne odbywają się w profesjonalnej kwiaciarni z udziałem mistrza szkolącego, który chętnie dzieli się z kursantami swoją wiedzą i doświadczeniem florystycznym, udzielając licznych porad, oraz wskazówek merytorycznych. Podczas realizacji zajęć praktycznych uczestnicy korzystają z wyposażenia, materiałów i narzędzi przeznaczonych dla florysty.
Istnieje możliwość dostosowania harmonogramu zajęć do uczestników - dogodne dni oraz godziny zajęć. Staramy się organizować niewielkie grupy dzięki czemu każdy uczestnik może liczyć na indywidualne podejście trenera.

Program szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych:
1.Florystyczne zasady kompozycyjne (elementy, kształty, proporcje i barwy kompozycji).
2. Materiałoznawstwo (artykuły i dodatki dekoracyjne, wstążki, papiery, druty, inne materiały ozdobne).
3. Materiał roślinny (anatomia i fizjologia roślin, kwiaty cięte, doniczkowe, suche, asortyment roślin ozdobnych).
4. Zajęcia praktyczne (sztuka układania kwiatów w naczyniach, dekoracje stołów, florystyka ślubna, żałobna, dekoracja jednego kwiatu, dekoracje okolicznościowe).
Uwaga! Program szkolenia może być dopasowywany do indywidualnych potrzeb i umiejętności uczestników.

Nasi absolwenci po ukończeniu kursu są w pełni przygotowani do pracy w zawodzie Florysty, otrzymują zaświadczenia na drukach MEN, na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 roku, w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

Liczba godzin:
Liczba godzin edukacyjnych szkolenia (w godzinach zegarowych): 70, w tym 16 godz. zajęć teoretycznych i 54 godz. zajęć praktycznych..
W cenę wliczony jest: materiał florystyczny, pomoce dydaktyczne, skrypty, narzędzia, serwis kawowy, wykwalifikowany mistrz szkolący.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego